Google’ın yeni güncellemesi kullanıcıları istenmeyen mesajlardan koruyacak

Google, kullanıcılarını spam SMS mesajlarından koruma amacıyla Google Voice uygulamasında önemli güncellemelere gidiyor. 9to5Google tarafından yapılan ilk duyuruların ardından bu güncellemelerin hem Android hem de iOS kullanıcıları için geldiği bilgisi paylaşıldı.

Google Voice’taki bu yeni özellik, spam olarak değerlendirilen mesajları otomatik olarak işaretleyecek. Bu tür bir mesaj aldığınızda, profil avatarında kırmızı bir ünlem işareti ve mesaj özetinde ‘Şüpheli spam’ uyarısı göreceksiniz. Bu etiketi gördüğünüzde iki seçeneğiniz olacak: Mesajı spam olarak onaylayarak, bu numaradan gelecek mesajların doğrudan spam klasörüne gitmesini sağlamak veya spam değil olarak işaretleyerek bu numaranın gelecekteki mesajlarının bu şekilde etiketlenmesini engellemek.

Google Voice’ın bu yeni özelliği, Voice Starter, Standard ve Premier ücretli müşteriler için olduğu kadar Amerika’daki ücretsiz kişisel hesap sahipleri için de geçerli olacak. Bu güncelleme şu anda dağıtılmaya başlandı ve birkaç hafta içerisinde herkese ulaşması bekleniyor.

Google’ın yeni güncellemesi kullanıcıları istenmeyen mesajlardan koruyacak

Google’ın bu adımının ana amacı, kullanıcılarını istenmeyen mesajlardan ve olası dolandırıcılıklardan korumak. Şirket, her ay milyarlarca spam çağrıyı ağından ayıran gelişmiş yapay zeka teknolojisi ile şüpheli spam mesajları belirlemekte.

Ancak bu özellikle sınırlı değil. Google, kullanıcılarını sevindirecek üç yeni güncelleme daha duyurdu. Öncelikle, Google Kişiler ve çeşitli Google Workspace ürünlerinde bir kişinin kartına geçtiğinizde doğum günü süslemeleri göreceksiniz. Doğum gününüzü Google Hesabınıza eklerseniz ve bu bilgiyi görünür kılarsanız, özel gününüzde bu renkli görselliklere erişebilirsiniz. İkinci olarak, Google Sheets iOS uygulamasında hücrelere hyperlink eklemek artık çok daha basit. Kullanılabilirliği artıran bu özellik ile daha hızlı çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak, Directory Sync’i kullanıyorsanız, şimdi Azure Active Directory veya Active Directory’den kullanıcıları doğrudan Google Workspace tarafındaki belirli bir organizasyon birimine koyabileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir