Shiba Inu Rekor Sheboshi Sattı: SHIB’i Kurtaracak mı?

Shibarium ekosistemini yükseltmenin ilk adımları olarak geliştiriciler Sheboshi tokenlerini piyasaya sürdü. Bu artan heyecanın ortasında, yükseliş ve düşüş faktörleri Shiba Inu (SHIB)’in kısa vadeli yatırım potansiyelini etkilemeye devam ediyor. Analistlere göre son gelişmeler SHIB’yi düşüş eğilimli bir ‘death cross’a doğru itti. Bununla birlikte, Sheboshi NFT’lerinin satışına ilişkin pozitiflik ve son balina alımları duyarlılığı dengeliyor.

Shiba Inu, kısa sürede Sheboshi’leri bitirdi!

SHIB geliştiricileri yeni Sheboshi tokenlerinin dün tükendiğini duyurdu. Sheboshi NFT’lerinin ilk iki alıcısı olan Shiboshi ve LEASH token sahiplerini tebrik etti. Kalan 20.000 token beş dakika içinde genel halka satıldı.

Sheboshi ‘NFT’ projesi, her ne kadar ‘NFT‘ terimi burada gevşek bir şekilde kullanılsa da, Bölünebilir NFT (DN404) standardından ilk yararlananlar arasında yer alıyor. İki takma isimli akıllı sözleşme geliştiricisi bu yılın başlarında ERC-404’ü deneysel bir token standardı olarak duyurdu. DN404 üzerinde çalışan geliştiricilerden biri olan cygaar, ERC-404’ün belirli durumlarda başarısız olduğunu söyledi. Cygaar, şu açıklamayı yaptı:

ERC404‘ün öncülü, hem değiştirilebilir hem de değiştirilemez bir token olarak hareket edebilen tek bir sözleşme oluşturmaktı. Ancak bu, açıklar getirmeden ve standartları çiğnemeden yapılamaz.

Sheboshi NFT’leri DN404 standardını test edecek

DN404, geleneksel NFT’ler gibi ERC-721 tokenlerinin nadirliği ile Ethereum gibi ERC-20 tokenlerinin likiditesini sağlıyor. İki akıllı sözleşme kullanıyor. Bunlar: Bir temel ERC-20 sözleşmesi ve bir “ayna” ERC-721 sözleşmesi. Bu hibrit yaklaşım, geliştiricilere Sheboshileri Shiba Inu (SHIB)’in ekosisteminde faydalı hale getirmek için yeni yollar sunacak. Geliştiriciler, Sheboshi takaslarının yakında Uniswap ve ShibaSwap’ta yayında olacağını belirttiler.

Sheboshi NFT’lerinin dahil edilmesi, merkezi olmayan borsaların DN404’ün ERC-404’ün sorunlarını çözüp çözmediğini test etmesine olanak tanıyacak. Uniswap ise yatırımcılara likidite ve SHIB ekosistemine erişim ayrıcalığı sağlayacak.

Balinalar SHIB toplarken, Shiba Inu geliştiricisi niyetini açıkladı

SHIB, Shibarium ekosisteminde beklenen yükseltmeler nedeniyle bu ay yukarı yönlü bir ivme yakaladı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere balinalar son zamanlarda büyük işlemlerin sayısını artırarak yükseliş söylemlerini tetikledi. Perşembe günü, dev bir SHIB balinası neredeyse 8 milyon dolar değerinde token satın aldı. Bu balinanın önceki eylemleri 2021’de SHIB’nin fiyatını yükseltmişti.

Geçtiğimiz hafta SHIB geliştiricisi LUCIE, geliştiricilerin Shibarium’un yükseltilmesini tamamlamak için hedef tarih olarak 2025’in sonunu belirlediğini açıkladı. Shiba Inu geliştiricisi Shytoshi Kusama, SHIB’yi meme-coin hype’ının ötesine taşımayı hedefliyor. Kusama, bu doğrultuda sık sık SHIB’in pratik bir kullanıma dönüştürme niyetini vurguluyor. LUCIE’nin bu mesajı Kusama’nın kıs süre yaptığı bu açıklamalarına ardından geldi.

SHIB için bir ‘death cross’ engeli mi var?

Ancak token, %2,9’luk beklentileri aşan ABD enflasyon verilerinin ortasında zor bir hafta geçirdi. 200 ve 50 günlük hareketli ortalamalar, “death cross” görüntüsü veriyor. Ölüm kesişmesi genellikle kısa vadeli bir düşüş eğiliminden önce gelir.

SHIB Yatırımcı Sinyali | Kaynak: Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu fiyatını bu yörüngeden çıkarsa, stabilize olması mümkün. Böylece, 0.0000093 dolar seviyesine doğru hareket etmesi olası. Aksi takdirde, fiyatın düşmesi muhtemel. Bu durumda muhtemelen daha düşük seviyeleri yeniden test edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir