Öldürülen ‘Diyarbakırlı Ramazan Hoca’ tehditleri anlatmış: Korkmuyorum

Sosyal medyada “Diyarbakırlı Ramazan Hoca” olarak tanınan ve İstanbul Fatih’te işlettiği çay ocağında öldürülen Ramazan Pişkin’in tehdit edildiğine dair bir video paylaştığı ortaya çıktı.

2015 yılından itibaren Diyarbakır Ulu Cami avlusunda yaptığı konuşmalarla tanınan ve daha sonra sosyal medya platformlarındaki videolarıyla ünlü olan Ramazan Pişkin, TikTok’tan yayınladığı videoda tarikatlara ilişkin yaptığı yorumlar nedeniyle işyerine giden bazı kişilerin kendisini rahatsız ettiğini söylemiş.

“Diyarbakırlı Ramazan Hoca”, videoda özetle şu ifadeleri kullanmış: “Benim üzerimde yoğun bir kampanya var maalesef. İsmi önemli değil. Cahil insanlarla, kendini bilmez, edepten, terbiyeden, ahlaktan yoksun insanlarla benim hiç bir ilişkim olamaz. Ne dünyada, ne ahirette.

Ben ‘Tüm tarikatlar sapıktır’ dememişim. Hurafeler var maalesef rant kapılarına dönmüş. Mutlak manada hepsi değil. Genel anlamda sıkıntıdırlar, uyutma politikası var… Ben topyekün hepsi sapıktır demiyorum. Tek tük bazı iyi hoca ve şeyhlerimiz var. Ama genel olarak tarikatta şu an bidat ve hurafeler doludur.

Tasavvuf ve tarukat bir yorumdur, sizi bağlar. İslamın, Kuran’ın bir parçası değildir. Mezhep gibi bir yorumdur, sizi bağlar, kusura bakmayın. biz topyekun alıp topyekun atmıyoruz. Kimseye bir küfür ve hakaretimiz de olmamıştır. Kimseden bir korkumuz da yoktur. Ben bu yola yüce Allah’la geldim. Yüce Allah’la bitiririm. Hiç kimseden korkum yok.

Maalesef benim dükkanıma da kendini bilmez bazı insanlar geliyor. Cahiller, allah onları hidayet etsin. Geliyorlar burada ortalığı karıştırıyorlar. Biz de diyoruz arkadaşlar bu konuyu kapatalım lütfen… Geliyorlar maalesef bizi burada rahatsız ediyorlar. Provokatörlük yapıyorlar. Biz diyoruz dağılalım. Onlar diyor ‘Ramazan hoca bizi buradan kovmuş.’ Allah’tan korkun ya. Bunların hesabını nasıl vereceksiniz kıyamet gününde. İki elim yakanıza yapışacak. Kimseden korkumuz yok….”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir