Karamsar açıklama: “Apple Car’ın on yıl içinde piyasaya sürülmesinin tek bir yolu var”

Apple Car yakın zamanda piyasaya sürülebilir mi? Analist Ming-Chi Kuo’ya göre, Apple Car’ın geliştirilmesi şu anda tüm görünürlüğünü kaybetmiş durumda.

Kuo, “içeriden” bir yetkilinin, Apple’ın otomotiv pazarına girmek için bir satın alma stratejisi benimsememesi halinde, Apple Car’ın önümüzdeki birkaç yıl içinde seri üretime geçebileceğinden şüpheli olduğunu söylediğini bildiriyor. Başka bir deyişle bu kaynak, Apple’ın şu anki imkanlarıyla bir Apple Car projesini gerçeğe dönüştüremeyeceğini ima ediyor.

Geçtiğimiz aylarda Wedbush analisti Daniel Ives CNBC’ye Apple Car ile ilgili tek sorunun “piyasaya sürülüp sürülmeyeceği değil, ne zaman sürüleceği” olduğunu söylemişti. Wedbush analisti 2021 yılında da Apple’ın elektrikli araç pazarına girmesiyle ilgili aynı şeyi söylemiş olsa da, şirket hala bu projeyle mücadele ediyor gibi görünüyor.

O dönemde Ives, halen 2026’da bir duyurunun mümkün olduğuna inanıyordu ki bu da Bloomberg’in 2022 sonunda bildirdikleriyle örtüşüyor. Mart ayında, üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı haberinde Ming-Chi Kuo, projenin arkasındaki ekibin dağıldığını ve beklentileri hizalamanın ve bundan sonra ne yapılacağına karar vermenin altı ay kadar süreceğini söylemişti. Şimdi altı ay geçtiğine göre, proje hiçbir yere gitmiyor gibi görünüyor.

Bloomberg’e göre Apple, Vision Pro başlığını satmaya başladıktan iki yıl sonra yeni bir pazara daha girmeyi planlıyor. Ama bu pazarın otomotiv olacağı beklentisi biraz şüpheli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir