Yaklaşan iPhone SE, Dynamic Island özelliğini destekleyecek

Apple, 2022’de duyurduğu iPhone SE‘nin ardılı bir model piyasaya sürmemiş durumda. Şirket, genellikle her iki yılda bir SE modeli çıkarıyor. Bu yıl yeni nesil iPhone SE‘nin piyasaya sürülme ihtimali bulunsa da, bu iddiayı destekleyen somut sızıntılar henüz mevcut değil. Yine de, söylentiler yeni SE modeli hakkında yavaş yavaş detaylar sızdırmaya devam ediyor. En son sızıntıya göre, yeni model Dynamic Island özelliğini destekleyecek şekilde gelecek.

iPhone SE‘nin tasarım dili, bu yıl Eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 16 serisine benzer olabilir. Önceki modele benzer şekilde, yeni iPhone SE‘nin de arkada tek bir kamera özelliği taşıması bekleniyor.

Sızıntı ayrıca, yeni SE modelinin Dynamic Island özelliğini destekleyeceğini belirtiyor. Boyutlarının ise iPhone XR ile benzer olduğu, yani 150.9 x 75.7 x 8.3mm ölçülerinde olduğu ifade ediliyor.

Yaklaşan iPhone SE, Dynamic Island özelliğini destekleyecek

Karşılaştırma yapacak olursak, iPhone SE (2022) 138.4 x 67.3 x 7.3mm ölçülerinde. Sızıntıyı yapan kişi belirtmemiş olsa da, yeni SE modelinin ekran boyutunun ve batarya kapasitesinin artırılmış olması muhtemel.

Aralık ayında yapılan bir raporda, iPhone SE‘nin 3,279mAh kapasiteli bir batarya paketleyebileceği belirtilmişti. Diğer sızıntılar ise cihazın, Face ID desteği için TruthDepth kamera sistemine sahip bir çentik ile donatılmış 6.1 inç OLED panelle geleceğini iddia ediyor. Arka tarafta 48 megapiksel bir kamera, USB-C portu ve bir Eylem butonu ile gelmesi bekleniyor.

Bu sızıntıyı bir miktar şüpheyle karşılamak ve daha fazla sızıntının bu spekülasyonları doğrulamasını veya çürütmesini beklemek akıllıca olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx