Odatv yazmıştı… Savcı Sayan başvuruyu yaptı

Savcı Sayan, AKP İl Başkanlığında gazetecilere, Ağrı için bugüne kadar ekip olarak güzel hizmetlerde bulunduklarını söyledi.

İLGİLİ HABER:

Savcı Sayan Odatv’ye konuştu… Erdoğan’ın emriyle istifa… AKP’den itiraz var

Belediye başkanlığı görevinden istifasını daha önce verdiğini belirten Sayan, şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığım görüşmeler sonrası aday adayı olmak için belediye başkanlığından istifa ettim. Biliyorsunuz memurlar bir ay önceden yani çalışmadan maaş alıyor. Ben ayın 16’sında istifa ettiğimden bana 42 veya 45 bin lira gibi bir maaş yatırdılar. Onu hak etmediğimi düşünerek iade ettim. Yeni gelecek belediye başkanı beni sevsin veya sevmesin, ben onun önünü açmak için elimden gelen ne varsa yapacağım. Bana muhalif olsun veya olmasın.”

Sayan, Ağrı’yı daha iyi yerlere getirmek için var gücüyle çalışacağını ifade ederek, “Birlikte Ağrı’yı en güzel yere getirmek için çalışacağız. Kardeşlik duyguları içinde bunu yapacağız. Bunun başka yolu yok. Ağrı’nın üstünden kimse hesap yapmasın. Ağrı’nın üstünden hesap yapma hakkı Ağrılılara aittir. Ağrılılar bana oy vermeseydi seçilebilir miydim? Babamın oylarıyla seçilecek olsaydım, gidip bağımsız aday olurdum.” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Sayan, milletvekili aday adaylığı başvuru dilekçesini AKP İl Başkanı Orhan Güngör’e teslim etti.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir